Ikonopisecká škola - siscms

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Ikonopisecká škola

Ikonopisecká škola - organizovanie

SISCMS organizuje v dňoch od 15.09.2018 do 23.09.2018
XIV. ikonopiseckú školu v Červenom Kláštore


Informácie a prihláška:
kancelár spolku: jankalengvarska@azet.sk
telefónne číslo: 0907 649 333
administrátor spolku: maria.curmova@post.sk
telefónne číslo: 0904 358 709

    
Ikonopisecká škola sa organizuje za účelom uchovávania a šírenia tradičnej techniky písania ikon. Počas školy ktorá trvá 9 dní získa účastník základné zručnosti a vedomosti potrebné k napísaniu ikony, oboznámi sa technikou, materiálmi a postupmi. Dôraz sa kladie tak na technickú, ako aj duchovnú stránku písania ikony.
     Prihlásiť sa môže každý kto má záujem o túto oblasť našej kultúry. Pre účastníka nie sú stanovené žiadné osobitné kritéria s v
ýnimkou toho, že sa musí podriadiť vedeniu školiteľa a dennému programu.

Materiál ktorý zabezpečuje škola:
doska , gáza, fungicídny prípravok , glej, krieda, brúsny papier, pauzovací papier, pozlacovačské náradie (zlato, mixtionové mlieko, podklad pod zlato), pigmenty, emulziu, záverečný lak, farebné predlohy.


Materiál ktorý si zabezpečuje účastník:

  • zvitkový papier (mäkké servítky), mäkká handra, vatové tyčinky

  • nožnice stredne veľké, pravítko

  • versatilka (tuha sa nahradí ihlou)

  • asi päť bielych prázdnych puzdier od kinofilmov

  • ceruzka, guličkové pero, nezmazateľna fixka

  • stojan na knižky a kartón veľkosti asi 30x26 cm

  • prázdna zaváraninová fľaša na vodu, nádoba na štetce

  • široký plochý štetec 6 - 8 cm na kriedovanie

  • kartónová škatuľa asi 32x28 na prikrytie ikony

  • plastová paleta s priehlbeninami, zubná kefka na čistenie palety

  • papier, staré noviny na prikrytie stola

  • guľaté štetce s ostrou špičkou rôzne veľkosti

  • osobné veci (hygienické, papuče a. p.)

  • CD s východnou hudbou sú vítané




Zoznam absolventov našej ikonopiseckej školy

XV. ikonopisecká škola
Termin
: 23.09.2017- 01.10.2017

Školiteľ: Janka Lengvarská
Foto
Zoznam absolventov:
1. Doc. Ing. Ján Buleca
2. Ing. Júlia Púčalová
3. Katarína Zajacová
4. Milan Škrabek
5. Vladimír Hriň
6. Ing. Renáta Chudá
7. Ján Šima
8. Ing. Vincent Perún
9. Mária Čurmová
10.Anna Horvátová
11.Eleonóra Cíferská
12.Mgr. Renáta Gogoláková
13. Ing. Oliver Pástor, CsC.
14.Ing. Zuzana Fáborová
15. Mgr. Ladislav Kováč
16. Mgr. Janka Mašlejová



XIV. ikonopisecká škola
Termin
: 13.08.- 21.08.2017 Košice

Školiteľ: Janka Lengvarská
Foto
Zoznam absolventov:
1. Ing. Peter Baran
2. JUDr. Daniela Blažovská
3. Ing. Renáta Chudá
4. Anežka Jeckelová
5. Ing. Mgr. Eva Klepáčová
6. Anežka Mešárová
7. Katarína Mináriková
8. JUDr. Patrícia Miskolczyová
9. JUDr. Mgr. Monika Dubjel
10. Doc. Ing. Ján Buleca, PhD.
11. Ing. Oliver Pástor, CsC
12. Mária Oláhová
13. PaeDr. Mgr. Klaudia Šanková
14. Mgr. Monika Vansáčová
15. Ján Šima
16. Marek Ľubiščák
17. Lea Radvanyová
18. Mária Čurmová


XIII. ikonopisecká škola
Termin
: 18.7. - 26.7.2015, Košice
Školitelia:
Bc. Janka Lengvarská
Foto:

Absolventi:

  • Ing. Júlia Púčalová

  • Jaroslava Štepánková

  • Ján Šima

  • Jozef Dubnička

  • MUDr. Viera Sochová

  • Mária Čurmová

  • Ing. Erik Jurko

  • Margita Karnerová

  • JUDr. Mgr. Monika Dubjel

  • Doc. Ing. Ján Buleca, PhD.

  • Mária Lešundáková

  • Ukončenie školy posviackou ikon v Lutine.


XII. ikonopisecká škola
Termin
: 9.8. - 17.8.2014, Košice
Školitelia: Janka Lengvarská

Foto: PhDr. Mgr. Janka Mašlejová

Absolventi:

  • PhDr. Mgr. Janka Mašlejová

  • Ing. Mária Schlosserová

  • JUDr. Mgr. Monika Dubjel

  • Ing. Katarína Šuppová

  • MUDr. Beátka Žilková

  • Doc. Ing. Ján Buleca, PhD

  • JUDr. Magdaléna Drgoňová

  • Mária Čurmová

  • Jan Šima

  • Doc. MVDr. Mária Demeterová PhD


XI. ikonopisecká škola
Termin: 10.8. - 18.8.2013, Košice
Školitelia: Janka Lengvarská
, Mgr. Miroslav Pribiš
Foto: Ing. Blažej Bocan

Absolventi:

  • Ing. Blažej Bocan

  • Mária Čurmová

  • Doc. MVDr. Mária Demeterová, PhD.

  • Ján Šima

  • Ing. Tatiana Rauschová

  • Mgr. Viktória Yanochko

  • Janka Wagnérová

  • Lenka Varechová

  • Ing. Mária Schlosserová

  • Adam Ján Figeľ

  • Ladislav popovič SJ

  • Mgr. Mária Lešundáková

  • s. Simeona Janačová

  • s. Jarmila Sumilasová

  • Doc. Ing. Ján Beluca, PhD.

  • P. Juraj Dufka SJ



X. ikonopisecká škola - 1. ročník MOZAIKA
Termin: 4.8. - 12.8.2012, Košice
Školitelia: Janka Lengvarská
, Mgr. Miroslav Pribiš
Absolventi:

  • Mária Čurmová

  • Beatrica Škrabeková

  • Doc. MVDr. Mária Demeterová, PhD.

  • Mária Schlosserová

  • Katarína Buhajová

  • s. Eva Pánková

  • s. M. Anežka Suchánková

  • s. M. Jarmila Sumilasová

  • Bc. Jitka Weberová

  • doc. Ing. Ján Buleca, PhD.

  • P. Juraj Dufka SJ


IX. ikonopisecká škola   
Termin
: august 2011, Košice
Školitelia: Janka Lengvarská
Absolventi:

  •  Mária Čurmová

  •  Lýdia Skokanová

  •  Mária Kišáková

  •  Slavomír Gabor?ík

  •  Anežka Kindlerová

  •  Lenka Varechová

  •  Jitka Weberová

  •  Daniel Padyšák

  •  Tomáš Padyšák

  •  Mária Schlosserová

  •  Katarína Buhajová

  •  doc. Ing. Ján Buleca,PhD.

  •  P. Juraj Dufka, S.J.

  •  Mária Demeterová

  • 25.7.2011 návšteva v Sanoku, Poľsko

VIII. ikonopisecká škola
Termin: júl 2009, Košice
Školitelia: Janka Lengvarská, Rastislav Timko
Absolventi:

  • Lýdia Skokanová

  • Mária Čurmová

  • Ing. Marek Pich

  • Ivana Babíková

  • P. Juraj Dufka, SJ

  • Slavomíra Kováčová

  • Ľudmila Laudárová

  • Ing. Blažej Bocan

  • doc. Ing. Ján Buleca, PhD

  • Marián  Hančikovský

  • Ing. Ján Zajac


VII. ikonopisecká škola
Termin: júl 2006, Košice
Školitelia: Vincent Luca, Janka Lengvarská
Absolventi:

  • Matej Mikloš

  • Mária Demeterová

  • Helena Černá

  • s.Jozefka Maníková

  • Milan Kušnír

  • Laurencia Schramková

  • Martin Jančišin

  • s. Gabriela Hlinková

  • Gabriela Timková

  • Mária Lešundáková

  • Lukáš Marinčák

  • Helena Semanová

  • Radana Kuzmová

  • Iveta Szatmáryová

  • Jana Koščová


VI. ikonopisecká škola
Termin: 15. - 24. júl 2005, Michalovce
Školitelia: Vincent Luca, Janka Lengvarská
Absolventi:

  • Tatiana Sučková

  • Jozef Javorka

  • Rastislav Róka

  • Martin Cíbik

  • Marek Horňák

  • Mariana Šatná

  • Ludmila Tláskalová

  • Elena Sebíňová

  • Ján Šima


V. ikonopisecká škola                                                                                     
Termin: 1. - 10. august 2003, Michalovce
Školitelia: Vincent Luca, Janka Lengvarská
Absolventi:

  • Júlia Metelská

  • o. Irenej Ciutti

  • Jarmila Raková

  • Želmíra Lucová

  • Emília Oslvadová

  • Zuzana Semanová

  • Alan Bayalinov

  • Michaela Hlatká

  • Miriam Cubjaková

  • Serafína Feková

  • Martina Gmitterová

  • o. Róbert Demko

  • Gabriela Timková

  • Mária Paľovčíková

  • Elena Holosová

  • Jozef Kišak

  • Ján Buleca

  • o. Milan Gábor


IV. ikonopisecká škola                                                                                    
Termin: 17. - 26.august 2001, Michalovce
Školitelia: p. ThDr. Ján Babjak SJ, Vincent Luca, Janka Lengvarská
Absolventi:

  • o. Valér Čonka

  • Emília Dankovčíková

  • Augustín Jozef Laco

  • Dr. Ľudmila Lakomá-Krausová

  • PaeDr. Mária Miltáková

  • Stanislav Mujgoš

  • Prom. Ped. Anna Sabová

  • Alena Teicherová

  • Rastislav Timko

  • Eva Čonková


III. ikonopisecká škola                                                                                     
Termin: 17. - 26. august 2000, Ružín
Školitelia: p. ThDr. Ján Babjak SJ, Vincent Luca, Janka Lengvarská
Absolventi:

  • p. ThDr. Ján Babjak, SJ

  • Mária Balogová

  • Klára Čupková

  • Dr. Ľudmila Lakomá-Krausová

  • sr. Lujza Zuzana Kukučková, Spraem

  • Janka Mašlejová

  • sr. Michaela Magadléna Michalková, Spraem

  • Viera Nováčková

  • sr. Faustína Jozefína Susedková, OSU

  • Ján Šustopaľ

  • Ing. Victoria Yanochko


II. ikonopisecká škola                                                                                    
Termin: 2. - 10. august 1999, Ružín
Školitelia: o. Kamil Dráb CSsR; Janka Lengvarská
Absolventi:

  • Marián Dráb

  • Blažena Dzurjaníková

  • Slavomír Gáborčík

  • Monika Lašová

  • Mgr. Janka Mašlejová

  • Viera Nováčková

  • Vladimír Seman

  • Julianna Zdravecká


I. ikonopisecká škola                                                                                     
Termin: 2. - 9. august 1998, Košice
Školitelia: Edmund Bachmann, Eva Mária Bachmann, Charlotta Bachmann
Absolventi:

  • o. Kamil Dráb, CSsR

  • JUDr. Vincent Luca

  • Janka Lengvarská

  • Angelika Nedoroščíková

  • sr. Marianna Janka Gladišová, SNPM

  • sr. Mária Kondášová, OP

  • sr. Eugénia Poláková, IBMV

  • Mária Mojzešová

  • Mária Balogová

  • Silvia Šecková

  • Lenka Kmecová

  • Pavol Hromo


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky